psi.info

Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu.

Německý ovčák

Originální název plemene : Deutscher schäferhund

Země původu : Německo

Doba vzniku : 19. století

Původní využití : Ovčácký pes

Využití dnes : Služební pes, společník, vodič tělesně postižených

Průměrná délka života : 12-13 let

Hmotnost : 34-43 kg

Výška : 55-66 cm

Německý ovčák

+.JPG

Německý ovčák je činorodé, aktivní plemeno a potřebuje mnoho pohybu. Pro udržení kondice jsou vhodné dlouhé, pravidelné procházky, možnost volného výběhu pod kontrolou nebo i běh vedle kola či plavání. Štěně v období růstu by však nemělo být zatěžováno příliš. Tento pes je také vhodný k různým psím sportům.

Srst tohoto psa nevyžaduje zvláštní náročnou péči. Pro pravidelné denní kartáčování je vhodné použít kartáč s přírodními štětinami nebo drátěný kartáč. Každodenní kartáčování je nutné k odstranění uvolněné srsti, ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění prachu a lupů. Psa koupejte jen v případě nutnosti, a použijte přitom kvalitní šampon, určený pro psy, nikdy nepoužívejte prostředky pro mytí vlasů. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Německý ovčák je výborný hlídač jak osob, tak i majetku. Nezvaného návštěvníka vždy zadrží. S oblibou je využíván ke střežení objektů i osob.

"Agility; aportování; obrana"

"Dysplazie kyčelního kloubu; degenerativní nervové ochrnutí; porucha funkce podvěsku mozkového; porucha funkce slinivky; panosteitis; osteochondrosis"

Německý ovčák je jediným plemenem, jehož zájmy se zabývá nadnárodní organizace Světová unie chovatelů německých ovčáků v Německu. Každý majitel německého ovčáka má možnost účastnit se zkoušek a závodů podle mezinárodního zkušebního řádu pro německé ovčáky. Tyto zkoušky se využívají jako způsob hodnocení pracovních schopností a povahy psů s průkazem původu. Obsahují zkoušky doprovodného psa, zkoušku obranného psa, a také další zkoušky, které se skládají ze stopy, poslušnosti a obrany.

Výstavní pes musí být v kruhu pořádně upraven a ve vrcholné kondici. Nutná je znalost výstavního postoje, výborná ovladatelnost na vodítku a v neposlední řadě také výborné chování psa. Pes musí být připraven na dotek cizí osoby, protože rozhodčí kontroluje psovi chrup a skus, u samců probíhá také kontrola varlat.

Základem zdravého vývoje je zdravá výživa a rozumné stravovací návyky. Štěně potřebuje ke svému růstu množství živin. Ve specializovaných obchodech lze koupit kvalitní kompletní krmivo pro štěňata, které zajistí vašemu psovi dostatečný přísun všech potřebných živin, včetně vitamínů a minerálních látek. eFauna může jen doporučit prémiovou řadu výrobků společnosti Fitmin, jejíž kompletní, vyvážené suché krmivo pro štěňata velkých plemen v období růstu se nazývá Leon maxi junior.

Strava má vliv na kondici psa, na jeho zdravotní stav i kvalitu srsti. Pracovně a pohybově vytížený pes vyžaduje stravu energeticky vydatnější než pes, který nemá pohybu příliš a energeticky vydatná strava by mohla přispět k jejich nadváze. Dospělým psům, kteří nejsou vystaveni velké zátěži je určeno krmivo společnosti Fitmin, pod názvem Oskar adult. Pro aktivního či služebního psa, který potřebuje energeticky bohatou, a zároveň vysoce stravitelnou stravu je z této řady velmi vhodné krmivo s názvem Fill performance.
1  
2