psi.info

Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu.

Kde psa koupit

Psa si můžete pořídit z několika zdrojů.

Koupě psa přímo od chovatele je ten nejspolehlivější způsob, jak získat zdravého psa a další informace o způsobu jeho chovu, výživy apod. Profesionální chovatel je člověk, který se většinu svého života zabývá chovem psů a produkováním štěňat k prodeji. Většina chovatelů se se svými psy účastní výstav a přehlídek, na kterých si můžete jejich psy prohlédnout a dohodnout se na termínu návštěvy chovatelské stanice. Existují však i tací chovatelé nebo obchodníci, kteří nabízejí k prodeji štěňata mnoha ras současně, nemohou vám ukázat matku štěněte a nemají mnoho informací o původu psa. Takováto štěňata jsou většinou dovezena ze zahraničí nebo pocházejí ze zařízení, kde se psi rozmnožují ve velkém, s vidinou velkého zisku, ale nekladou důraz na řízený chov a zachování správných vlastností plemene. Takový pes může mít narušené chování nebo může být nemocný, proto se velmi dobře rozhodněte, jestli si psa z takovéhoto zdroje koupíte.
Výběr chovatele je jedním z nejdůležitějších prvních kroků na cestě k vlastnictví psa. Správný chovatel je schopen vám odpovědět na množství otázek, a stejně tak mnoho otázek může položit vám. Nelekejte se toho, profesionální chovatel vám štěně prodá jen za předpokladu, že zjistí, že jste schopni o něj správně pečovat a zajistit mu kvalitní a plnohodnotný život ve své rodině. S takovýmto chovatelem můžete být ve styku po celý život psa, je vždy ochoten vám poradit s případnými problémy nebo neznalostí nebo bez zbytečných otázek přijme štěně zpět, pokud zjistíte, že pro vás není vhodné.
Tito lidé většinou nebývají organizováni v žádném spolku a chovu se nevěnují profesionálně. Pokud se jedná o vaše přátele nebo sousedy a víte, že o fenu i o štěňata je dobře postaráno, vyhlídky na úspěšnou koupi jsou dobré. Pokud však na takového chovatele narazíte při hledání štěněte pomocí inzerátu, přistupujte k nákupu velmi kriticky, a snažte se získat co nejvíce informací.
Ve specializovaných prodejnách pravděpodobně nenajdete přímo štěně, a pokud ano, jeho původ je spíše nejistý, obchodník by vám však měl pomoci zprostředkovat koupi zdravého štěněte od chovatele.
Vybrat si psa v útulku je chvályhodné rozhodnutí. Čím déle však pes v útulku žije a čím je starší, tím problematičtější může být jeho chování. Pozorujte psa a jeho chování k lidem. Zaměstnanci útulku vám mohou podat informace o původu psa a o některých jeho vlastnostech. Choďte nejprve psa do útulku navštěvovat a berte ho na procházky, potom si ho můžete vzít domů. Čtrnáct dní je spolehlivá doba, za kterou zjistíte, jestli jste schopni si se psem vybudovat dobrý vztah, pokud ne, mělo by vám být umožněno jej do útulku vrátit.