psi.info

Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu.

Co si doma předem připravit

Ještě než štěňátko přivezete domů, musíte pro něj připravit několik věcí, aby se cítilo v novém prostředí dobře a dobře se zabydlelo.

Aby se štěně cítilo v novém domově bezpečně, potřebuje svůj vlastní pelíšek, kde bude moct v klidu a nerušeně odpočívat. Pelíšek v bytě umístěte na teplém místě bez průvanu pokud možno tak, aby štěně mohlo sledovat dění v bytě. Pokud nechcete, aby se štěňátko pohybovalo po vašem bytě samo, je vhodné ho od prvního dne navykat na jeho místo, kde bude odpočívat, a kde najde bezpečí. Pro bezpečnost pejska je nejlepší klec nebo ohrádka, která je uzavíratelná, a pro vašeho průzkumníka a likvidátora i velmi bezpečná. Na tu je ovšem nutné ho postupně zvykat. Velikost klece by měla být taková, aby v něm mělo štěňátko dostatek místa na pohyb, ale na druhé straně by klec neměla být tak velká, aby jedna část nesloužila jako místo pro odpočinek a hru, druhá jako záchodek. Na rozdíl od klece má být ohrádka větší, kde jedna část slouží jako pelíšek, druhá jako místo, pro vykonání potřeby. Ohrádku doporučujeme jen pro mladší štěňata, klec je vhodná jak pro štěňátka, tak pro adolescenty a dospělé psy.
Štěněti připravte zvlášť misku na krmení a zvlášť misku na vodu. Umístěte je tak, aby k čisté pitné vodě mělo štěně volný přístup. Miska na vodu by měla být postavena na plastové podložce. Podrobnější informace najdete v sekci o ustájení psa.
Štěně by si mělo brzy po odstavení začít zvykat na lehký obojek, který musí mít přiměřenou velikost, aby štěně neškrtil, ale ani aby mu sám nesklouzl. Štěně rychle roste, proto obojek často kontrolujte, aby jej neškrtil. Na obojek a vodítko můžete štěně navykat i doma. Mezi obojky, stejně jako mezi obojky existuje dostatečný výběr. Jednotlivé typy vám přiblížíme v kapitole o ustájení psa.
Připravte štěněti vhodné hračky a naučte je si s nimi hrát. Nebude pak kousat do zařízení bytu a vašich bot. Informace o typech hraček a jejich bezpečnosti najdete v kapitole o ustájení psa.
Předem mějte připraveno krmivo, kterým chcete štěně krmit. Pokud si od chovatele přivezete několikadenní dávku krmiva, na které bylo štěně zvyklé, začněte po dvou dnech nahrazovat část původního krmiva novým, aby si štěně pomalu zvykalo na novou stravu. Podrobné informace hledejte v kapitole o výživě štěňat.
Štěně byste měli od počátku navykat na péči o srst. Vyberte takové pomůcky, které budou vyhovovat srsti vašeho psa. Typy pomůcek k péči o srst psa najdete v této rubrice v kapitole Péče o srst psa – pomůcky potřebné k péči o srst.

Další věci, které budete pro svého pejska potřebovat, zjistíte časem. Je to například identifikační štítek nebo pouzdro na jméno a adresu, který se připevňuje k obojku, a je dobrý v případě, že se vám pes zaběhne. Další důležitou věcí je lékárnička pro první pomoc nebo přípravky proti klíšťatům a blechám. Všechny další informace najdete v tématických kapitolách na tomto serveru.