psi.info

Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu.

Kotec

V první řadě si uvědomte, že pokud chcete stavět kotec, musíte stavbu nahlásit místnímu stavebnímu úřadu. Místo pro kotec v zahradě pečlivě vybírejte. Neměl by být v žádném případě situován ani na sever ani na jih. Kotec by měl být na klidnějším místě zahrady, v závětří, a tak, aby pes nerušil vás ani sousedy, koneckonců vzdálenost kotce od sousedova pozemku je stanovena právním předpisem. Neměl by také ležet v blízkosti plotu, kolem kterého vede chodník či silnice.
Minimální velikost kotce (nepočítáno s výběhem) se pro malé plemeno do 35 cm kohoutkové výšky uvádí přibližně 4m2, pro střední plemeno do 60 cm kohoutkové výšky 6m2 a pro plemeno velké s kohoutkovou výškou nad 60 cm 9m2.
Kotec by měl být pevný a vzdušný, nejlépe ze dvou či tří stran by měl být chráněn plnou stěnou a také samozřejmě střechou. Střecha nemusí být přes celý kotec, pokud pes nemá možnost volného vstupu do výběhu, měl by mít možnost pobývat také na slunci. Podlaha musí být dobře udržovatelná, pokud kotec stojí přímo na zemi, je ideální jako materiál použít beton s povrchovou úpravou nebo dlažba s protiskluzovým povrchem. Pro snadnou údržbu je vhodný mírný sklon podlahy. Stejně tak je vhodný mírný sklon u střechy. V případě, že uvažujete o dřevěné podlaze, měl by celý kotec stát na dřevěných špalcích asi 20 cm nad zemí. Výška kotce by měla být taková, abyste do něj mohli pohodlně vstoupit a provést údržbu.
Oplocení musí být pevné, velikost ok pletiva musí být taková, aby se pes nedostal ven, a aby nemohl prostrčit ven hlavu. Oplocení by mělo dosahovat až po střechu.