psi.info

Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu. Vítejte na PSI.info tento blog je tu jen pro vás a my doufáme,že se vám zde bude líbit a budete se sem i vracet nadále přejeme příjemnou zábavu.

Oběhová soustava

Soustavu ústrojí krevního oběhu tvoří cévy, které rozvádí krev po celém těle. Centrálním orgánem soustavy je srdce, které vyhání krev do organismu tepnami. Konečné úseky tepen přecházejí v husté sítě vlásečnic, které ústí do žil. Ty se postupně sbíhají do jednotlivých žilných kmenů, které vedou zpět k srdci.

Srdce je uloženo v dutině hrudní, je to mohutný svalový orgán, pro život organismu obzvláště důležitý. Svou pulsací zajišťuje krevní oběh. Srdce psa je oválného tvaru a v hrudní dutině zaujímá téměř horizontální polohu. Je uloženo v obalu, který se nazývá osrdečník.

Krevní oběh se dělí na malý a velký krevní oběh. Malý krevní oběh začíná v pravé srdeční komoře, odtud odkysličená krev tryská plicními tepnami do plic, kde se okysličuje, a okysličená se pak vrací plicními žilami do levé srdeční komory. Velký krevní oběh začíná v levé srdeční komoře, odtud okysličená krev tryská aortou do tepen celého těla.Srdeční dutiny
a) vodivá část myokardu
b) pasivní vazivo

1. pravý komorový okraj
2. pravá předsíň
3. levá předsíň
4. levý komorový okraj
5. aorta
6. plicní kmen
7. plicní žíly
8. zadní dutá žíla
9. přední dutá žíla
10. mezikomorová přepážka
11. pravá komora
12. levá komora
předsíňokomorové chlopně a otvory